Pomoc   Zapytanie   Kontakt   www.wswiat.pl

SARDYNIA :: domki, apartamenty, bilety promowe, promy, wycieczki autokarowe

 
Home
Domki na Sardynii
Apartamenty na Sardynii
Wypoczynek w hotelach
Wycieczki lotnicze
Wycieczki autokarowe
Sardynia
Temperatury
Warto zobaczyć
Mapa Sardynii
Warunki rezerwacji
Kontakt
Bilety promowe
Bilety lotnicze

 
 

      Na Sardynii warto zwiedzić

 

Jeśli chcecie Państwo zobaczyć na Sardynii kawałek Hiszpanii to radzimy udać się na wycieczkę do miasteczka Alghero. Legenda mówi, że była to kiedyś maleńka arabska wioska rybacka. Którą w 1102 roku podbiła rodzina Doria i założyła tu miasto twierdzę. W 1353 roku Aragończycy podbili to miasto, a wszystkich mieszkańców deportowali na Baleary. W rękach Katalończyków pozostało Algero aż do roku 1720 a ślady tego faktu widocznei odczuwalne są do tej pory czy to jako ślady architektoniczne, czy to jako język, który nawet w dzisiejszej formie brzmienia podobny jest do katalońskiego.
W miejscowych restauracjach można zamówić typowo katalońskie potrawy, a stroje ludowe niczym nie różnią się od hiszpańskich. W historycznej dzielnicy miasta można podziwiać XVI wieczne wieże i baszty. W pobliżu Alghero usytuowana jest też największa na Sardynii jaskinia tzw. Grota Neptuna mająca 2400 m długości. Można się do niej dostać łodzią lub po 656 stopniach na piechotę.
Następnym miastem wartym zobaczenia jest miasto Sassari - o którym mówią dokumenty, że zostało założone
w roku 1000. Krzyżowały się w nim główne szlaki handlowe, stąd stało się ono obiektem walk wpływowych rodów włoskich. W 1294 roku Sassari stało się wolnym miastem lecz nie na długo bo już wkrótce miało wpaść tak jak cała wyspa w ręce Katalończyków aż na prawie 400 lat. Pod wpływem iberyjskim pozostało miast aż do roku 1720 i na ten okres datuje się wiele pamiątek historycznych.
Nie można nie zobaczyć również tajemniczych budowli tzw. Nuragów, które przywołują w pamięci tożsamość Sardynii. Te 700 budowli megalitycznych rozsianych po całej wyspie zostało wzniesionych z bazaltowych lub granitowych bloków nakładanych na siebie bez zastosowania zaprawy służyły one celom obronno - kultowym.
Podróżując po Sardynii należy zatrzymać się w Cagliri, Olbii, Saccargii, Ardarii, Torralbie, Oristano i Barumini, odkrywając korzenie historii tej wyspy.
Kiedy dodamy do tego jeszcze 11 parków narodowych, regionalnych i rezerwatów morskich, okaże się wkrótce, że nie mamy już czasu na opalanie się, kąpiel i nurkowanie, a to skłoni nas do ponownej wyprawy na Sardynię...
Może już za rok?

Sardynia - to dobry wybór! 

  Newsletter

      Chcesz dostawać informacje
      o nowych wycieczkach.


      Dodaj adres e-mail Usuń adres e-mail
 


 
    ilość odwiedzin: 726646, dzisiaj: 94 Copyright PETPOLONIA